Založ si blog

Čaputová ako bábka v rukách Lipšica.

Keď na tlačovej konferencii minulý týždeň generálny prokurátor Žilinka oznámil, že prezidentka sa snažila ovplyvniť stíhanie bývalého policajného prezidenta, vznikla zaujímavá situácia – médiá hlavného prúdu mlčia ako nepripravený študent pri maturite.

Viem si živo predstaviť, aký mediálny hurikán by sa strhol keby sa to týkalo Fica, Kollára, Uhríka… ale to už na Slovensku nikoho neprekvapuje. Skôr by bolo obrovskou senzáciou, ak by naše médiá (mimochodom podľa posledných prieskumov najnedôveryhodnejšie v EU) spolu s politickými mimovládkami, vyzvali na dôkladné vyšetrenie toho, kto tu hovorí pravdu.

Vysvetlenie prezidentky, že sa s generálnym prokurátorom stretla preto, lebo chcela riešiť vzájomne nezhody medzi ním a špeciálnym prokurátorom Lipšicom, je asi na úrovni žiaka 3. ročníka základnej školy, keď ho učiteľ prichytí pri podvádzaní.

Je to asi tak dôveryhodné ako keď poslanec Tomáš Valášek tvrdil, že majú s manželkou majú doma iba jeden notebook, keď vyšlo najavo, že prejavy prezidentke nepíše jeho manželka, ktorá pracuje v prezidentskej kancelárií, ale on.

Toto prezidentkine tvrdenie kríva na obe nohy. Keď chcete urovnať spor, tak predsa si zavoláte oboch aktérov spolu, vypočujete si ich a skúsite nájsť nejaké východisko z danej situácie. Ešte som ale nepočul, že by niekto urovnával spor tak, že sa snaží poučiť jednu stranu o tom, čo to je zneužitie právomoci verejného činiteľa, obzvlášť keď tou druhou stranou je generálny prokurátor, ktorý sa celý svoj život venuje trestnému právu.

Ešte zvláštnejšie to vyznieva v kontexte, keď si uvedomíme, že pani prezidentka, ktorá pofidérnym spôsobom získala advokátsku skúšku, ani nešla okolo trestného práva. Aby svoje nedostatočné vedomosti z oblasti trestného práva vykompenzovala, tak si pomohla podkladmi od Lipšica, ktorý sa snažil chrániť celý systém udavačov a policajných vyšetrovateľov, ktorí pracovali na politickej zákazke zlikvidovať Smer, resp. urobiť z neho zločineckej skupinu ako sme sa dozvedeli z nahrávok policajných Apačov.

Keď sa nepodarilo Žilinku presvedčiť, tak pravdepodobne na niečí pokyn vystúpila Čaputová verejne na ochranu Čurillovcov, napriek tomu, že mala v rukách správu od SIS, ktorá hovorila o divých praktikách vyšetrovateľov. 

Na mieste je teda otázka – je prezidentka iba bábka v rukách niekoho iného? Čím ju môžu vydierať? Tají nám niečo pani prezidentka?

Prečo Fico hlasuje v Bruseli ako poslušný prváčik?

25.02.2024

Prvým krok novej poľskej vlády, bolo vysporiadanie sa s TVP čo je Poľská verejnoprávna televízia. Polícia vtrhla do televízie násilím vyviedla pracovníkov televízie, prerušila vysielanie. Takéto niečo Európa nezažila už od čias totality na východe Európy. Sloboda médií, novinárov a právny štát – ten svätý grál Bruselu, pomocou ktorého sa [...]

Naozaj bolo za socializmu tak zle? Porovnanie 35 rokov kapitalizmu a socializmu.

06.02.2024

Tento rok bude 35 rokov od pádu socializmu a začiatku budovania demokracie na Slovensku. Čiže je to takmer rovnaký čas ako trvalo obdobie socializmu v Československu. Preto je vhodný čas na porovnanie týchto dvoch systémov na život obyčajných ľudí, lebo ako tvrdia všetci politici od socializmu po kapitalizmus, vždy im ide o obyčajného človeka. Takže, [...]

Armáda dôchodcov? Priemerný vek ukrajinských vojakov je 43 rokov.

05.02.2024

Predstava progresívnej Európy, že bude dodávať zbrane a Ukrajinci budú hrdinsky zomierať po tisícoch len aby porazili Putina má značné trhliny. Mladí kašlú na vojnu. Mladí chcú žiť a nie zomierať kvôli geopolitickým záujmom USA a Západu. Zoberme do úvahy údaj o priemernom veku ukrajinských vojakov: 43 rokov. To znamená, že pokiaľ tam bojuje časť [...]

novestrbske

Tatry sa zmenia: Taraba prišiel s plánom, ako ich obnoviť. Riešením má byť parkovací dom aj lesná škôlka. Ochranár varuje pred ťažbou

18.07.2024 06:00

Taraba chce zastaviť ničenie lesov a národných parkov, ktoré podľa neho roky aplikovali „progresívni ekoochranári“.

Ukrajina, vojaci

Vzniká veliteľstvo NATO pre Ukrajinu. Zapojí sa Slovensko?

18.07.2024 06:00

NATO si odsúhlasilo vznik nového veliteľstva na podporu Kyjeva. Severoatlantická aliancia ho vytvára v nemeckom Wiesbadene a bude ho tvoriť okolo 700 ľudí.

Svetelná šou, blesky, Horehronie, búrky, blesky, mReportér

VIDEO: Svetelná šou bleskov nad Horehroním. Pozrite si autentické zábery z nej

18.07.2024 05:00

Zábery na otvárajúce sa nebo zachytil mReportér Jaro Karak.

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

galileo

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 85118x
Priemerná čítanosť článkov: 3547x

Autor blogu

Kategórie