Založ si blog

Čaputová ako bábka v rukách Lipšica.

Keď na tlačovej konferencii minulý týždeň generálny prokurátor Žilinka oznámil, že prezidentka sa snažila ovplyvniť stíhanie bývalého policajného prezidenta, vznikla zaujímavá situácia – médiá hlavného prúdu mlčia ako nepripravený študent pri maturite.

Viem si živo predstaviť, aký mediálny hurikán by sa strhol keby sa to týkalo Fica, Kollára, Uhríka… ale to už na Slovensku nikoho neprekvapuje. Skôr by bolo obrovskou senzáciou, ak by naše médiá (mimochodom podľa posledných prieskumov najnedôveryhodnejšie v EU) spolu s politickými mimovládkami, vyzvali na dôkladné vyšetrenie toho, kto tu hovorí pravdu.

Vysvetlenie prezidentky, že sa s generálnym prokurátorom stretla preto, lebo chcela riešiť vzájomne nezhody medzi ním a špeciálnym prokurátorom Lipšicom, je asi na úrovni žiaka 3. ročníka základnej školy, keď ho učiteľ prichytí pri podvádzaní.

Je to asi tak dôveryhodné ako keď poslanec Tomáš Valášek tvrdil, že majú s manželkou majú doma iba jeden notebook, keď vyšlo najavo, že prejavy prezidentke nepíše jeho manželka, ktorá pracuje v prezidentskej kancelárií, ale on.

Toto prezidentkine tvrdenie kríva na obe nohy. Keď chcete urovnať spor, tak predsa si zavoláte oboch aktérov spolu, vypočujete si ich a skúsite nájsť nejaké východisko z danej situácie. Ešte som ale nepočul, že by niekto urovnával spor tak, že sa snaží poučiť jednu stranu o tom, čo to je zneužitie právomoci verejného činiteľa, obzvlášť keď tou druhou stranou je generálny prokurátor, ktorý sa celý svoj život venuje trestnému právu.

Ešte zvláštnejšie to vyznieva v kontexte, keď si uvedomíme, že pani prezidentka, ktorá pofidérnym spôsobom získala advokátsku skúšku, ani nešla okolo trestného práva. Aby svoje nedostatočné vedomosti z oblasti trestného práva vykompenzovala, tak si pomohla podkladmi od Lipšica, ktorý sa snažil chrániť celý systém udavačov a policajných vyšetrovateľov, ktorí pracovali na politickej zákazke zlikvidovať Smer, resp. urobiť z neho zločineckej skupinu ako sme sa dozvedeli z nahrávok policajných Apačov.

Keď sa nepodarilo Žilinku presvedčiť, tak pravdepodobne na niečí pokyn vystúpila Čaputová verejne na ochranu Čurillovcov, napriek tomu, že mala v rukách správu od SIS, ktorá hovorila o divých praktikách vyšetrovateľov. 

Na mieste je teda otázka – je prezidentka iba bábka v rukách niekoho iného? Čím ju môžu vydierať? Tají nám niečo pani prezidentka?

Ukrajinská vlajka na Kryme a kto to zaplatí.

03.12.2023

Už aspoň 2 mesiace mala viať ukrajinská vlajka nad Krymom. Rusko malo byť porazené vojensky a ekonomicky vykrvácané. Ruské obyvateľstvo malo práve vyháňať Putina z Kremľa a novým vládcom sa mal stať ruský Havel Navaľnyj. A teraz realita. Takmer polovica ukrajinských vojakov, ktorí bojovali v prvej línii je mŕtva alebo zranená. Priemerný vek v [...]

Čaputovej Mazák ukázal čo sú progresívci zač

27.11.2023

Človeku rozum zostáva stáť keď vidí, ako sa progresívnym bábkam nechce po voľbách odísť z funkcií. Pani prezidentka nás presviedčala, že musela vykopnúť ministra vnútra Šimka, pretože keby to neurobila odišlo by 20 vysokých funkcionárov polície. Je však zrejmé, že Šimka odvolala preto, aby chránila čurillovcov, ktorí sa potrebovali dostať k spisom na [...]

Pôjdu Čaputová, Heger a Naď bojovať na Ukrajinu?

20.11.2023

CNN informuje, že Ukrajine dochádzajú ľudia ochotní dobrovoľne narukovať do armády. Deje sa to, čo sa dalo predpokladať už dávno. Straty na oboch stranách tohto vojenského konfliktu sú obrovské. Keďže naša propaganda informuje iba o stratách na ruskej strane, dlho to vyzeralo tak, že Rusko tieto straty nemôže dlhodobo znášať a Ukrajina ho s pomocou NATO [...]

Osvetlený Nitriansky hrad, mReportér

Dominanta mesta v plnej paráde. Očarujúca krása Nitrianskeho hradu vo večerných hodinách

10.12.2023 05:00

Zábery na osvetlený hrad zachytil mReportér Andy Snijders.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Šéf izraelskej armády: Izrael musí v Gaze vyvinúť väčší tlak

09.12.2023 22:13

Humanitárne organizácie v spoločnom vyhlásení uviedli, že sú "zhrozené" postojom USA.

Krisztián Forró, Aliancia

Líder Aliancie Krisztián Forró sa chce uchádzať o prezidentský úrad

09.12.2023 17:07

So zberom podpisov potrebných na kandidatúru začne v najbližších dňoch.

PAAS

Muž sa v Bratislave vlámal do parkovacieho automatu a ukradol hotovosť

09.12.2023 15:27

Okolnosti prípadu vyšetruje polícia.

galileo

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 63890x
Priemerná čítanosť článkov: 3363x

Autor blogu

Kategórie