Pôjdu Čaputová, Heger a Naď bojovať na Ukrajinu?

20. novembra 2023, galileo, Nezaradené

CNN informuje, že Ukrajine dochádzajú ľudia ochotní dobrovoľne narukovať do armády.

Deje sa to, čo sa dalo predpokladať už dávno. Straty na oboch stranách tohto vojenského konfliktu  sú obrovské.  Keďže naša propaganda informuje iba o stratách na ruskej strane, dlho to vyzeralo tak, že  Rusko tieto straty nemôže dlhodobo znášať a Ukrajina ho s pomocou NATO ľahko porazí. Stačí, aby sme sa my, Európania, trošku uskromnili a začali dodávať zbrane vo veľkom množstve a kvalite.

Európania sa uskromnili a prijali sankcie proti Rusku, ktoré  ich poškodzujú oveľa viac ako Rusko. Dodávajú zbrane, platia ukrajinské dlhy, ale zdá sa, že to nestačí. Dlho očakávaná ukrajinská protiofenzíva sa rozplynula ako nadšenie z Matovičovej vlády. Veľmi neochotne aj naše mainstreamové médiá pripúšťajú, že Rusko asi nie je tesne pred vojenským a ekonomickým zrútením, ale je to skôr Ukrajina ktorej, slovami jej veliteľa Zálužného, dochádza nielen munícia, ale hlavne živá sila, ktorá by bola ochotná zomierať ako dobytok na bitúnku pre kus zeme a skorumpované vedenie štátu.

Ľudia si začínajú klásť otázky, čo mne dal tento štát, táto reprezentácia, aby som za ňu položil svoj mladý život. Všetci tí, ktorí tak chceli urobiť, už za 18 mesiacov vojny urobili a nájsť ďalších hrdinov nebude také jednoduché. Určite nie dobrovoľne. 

Nielen v Kyjeve, ale aj v ďalších ukrajinských mestách plynie život, ako keby ani skoro žiadna vojna nebola. Fungujú reštaurácie, nočné kluby, diskotéky… a potom povedzte mladým 20-ročným deťom, že musia ísť na front a nechať sa zabiť pre kus územia, na ktorom aj tak roky žili prevažne Rusi.

Musíte brániť Európu pred nájazdom divokých Rusov, nechajte sa zabíjať, lebo ste neplatili skorumpovaných odvodových úradníkov,  máte  tú smolu, že vaši rodiča nie sú dostatočne bohatí, aby vás naložili do tryskáčov a odleteli. Vojna trvá už dlho, zamrzla na východnej hranici a na 90% percentách územia je kľud a okrem leteckých poplachov si ľudia žijú svojím životom. 

Keďže sme teraz Ukrajine zastavili vojenskú pomoc, navrhujem, že by sme im mohli pomôcť inak. Namiesto zbierok šatstva a humanitárnej pomoci by sme im mohli poslať to čo najviac potrebujú, a to nejakú živú  silu. Na úvod by to mohol byť Naď. Veď ten už má aj nejaké vyznamenanie od Zelenského. Mohol by ukázať ako bojuje niekto, kto nebol ani na vojenskej prezenčnej službe, lebo mu ju tesne pred nástupom zrušili.

Ďalší adept, by mohol byť Heger. Trošku sa posr…l keď mal ísť na spolu s českým premiérom vlakom do Kyjeva, ale o to udatnejšie vystupoval keď už bolo jasné, že cesta vlakom nie je až tak nebezpečná a schoval sa za sukňu Ursuly van der Leyen a hrdinsky pricestoval s ňou. Ako predavač vodky by sa na fronte určite uplatnil.

Čaputovej v júni končí funkčné obdobie, tak by ako Johanka z Arku, mohla mávať ukrajinskou zástavou na fronte, keď už  si nechala ukrajinskou zástavou nasvietiť prezidentský palác. Ale ako informuje CNN, ženy sú v ukrajinskej armáde vystavené sexuálnym útokom. Tak potom neviem…