Založ si blog

Armáda dôchodcov? Priemerný vek ukrajinských vojakov je 43 rokov.

Predstava progresívnej Európy, že bude dodávať zbrane a Ukrajinci budú hrdinsky zomierať po tisícoch len aby porazili Putina má značné trhliny.

Mladí kašlú na vojnu. Mladí chcú žiť a nie zomierať kvôli geopolitickým záujmom USA a Západu.  

Zoberme do úvahy údaj o priemernom veku ukrajinských vojakov: 43 rokov. To znamená, že pokiaľ tam bojuje časť vojakov vo veku do 30 rokov, tak veľká časť vojakov musí mať cez 50 rokov, či dokonca cez 60 rokov.  

Po 2 rokoch intenzívnych bojov, takmer bez striedania sú títo vojaci na hranici vyčerpania, a to nielen fyzicky, ale aj psychicky. Predstavte si, že z vašich spolubojovníkov je väčšina mŕtva, zranená alebo doma ako vojenský invalid.

Podľa výpovede jednej vojačky sú zákony plné myší. Údajne  sú ich tam tisíce  a roznášajú choroby. K tomu si predstavte dennodenne ruské ostreľovanie a máte úplne plastickú predstavu v akej „pohode“ žijú a bojujú vojaci.

Možno by bolo dobré, aby namiesto prezidentského paláca v Kyjeve, začali Ukrajinci vodiť zahraničných papalášov do zákopov a nechali ich tam aspoň jednu noc. Hneď by zmenili rétoriku o tom, ako treba bojovať a žiadna dohoda s Ruskom.

Je jasné, že  Zelenskij sa chytil do vlastnej pasce. Uveril sľubom Západu a hlavne Borisovi Johnsonovi, že im dodá dostatočne množstvo zbraní, munície a so spravodajskými informáciami od CIA porazia Rusov do roka. Realita je úplne iná, Ukrajincom chýba nielen munícia a zbrane od Západu, ale hlavne chuť väčšiny obyvateľstva zomierať za „slobodu Západu“ (ak platí naratív všetkých progresívnych politikov, že Ukrajinci bojujú aj za našu  slobodu). 

Čiže Ukrajinci odmietajú bojovať a zomierať a Západu začína chýbať chuť tak vehementne podporovať Ukrajinu ako pred 2 rokmi.

Takže všetko speje k tomu, že keď zomrie  dostatočné množstvo Ukrajincov (môj odhad je cca asi milión) a Západ utratí dostatočné množstvo peňazí (môj odhad pol bilióna eur), čo nastane asi za rok a pol, tak si sadnú s Putinom za rokovací stôl  a podpíšu mierovú  dohodu pod dohľadom  amerického prezidenta Trumpa a progresívni európski lídri sklopia uši  a vykonajú všetko, čo im veľký brat spoza oceánu nadiktuje.

Pamätáte si ešte náš 20 ročný boj za našu slobodu v Afganistane? Američania zavelili a do 2 týždňov sa naša európska križiacka výprava skončila, potichučky sme odišli ako zbití psi. 

Ale vráťme sa k Ukrajine, ktorá sa stala takou Kubou na ruských hraniciach. Úplne v područí USA. Možno by niekto mohol Zelenskému pošepnúť riešenie ako rozviazať tento gordický uzol. Stať sa 51. štátom USA. 

Prečo Fico hlasuje v Bruseli ako poslušný prváčik?

25.02.2024

Prvým krok novej poľskej vlády, bolo vysporiadanie sa s TVP čo je Poľská verejnoprávna televízia. Polícia vtrhla do televízie násilím vyviedla pracovníkov televízie, prerušila vysielanie. Takéto niečo Európa nezažila už od čias totality na východe Európy. Sloboda médií, novinárov a právny štát – ten svätý grál Bruselu, pomocou ktorého sa [...]

Naozaj bolo za socializmu tak zle? Porovnanie 35 rokov kapitalizmu a socializmu.

06.02.2024

Tento rok bude 35 rokov od pádu socializmu a začiatku budovania demokracie na Slovensku. Čiže je to takmer rovnaký čas ako trvalo obdobie socializmu v Československu. Preto je vhodný čas na porovnanie týchto dvoch systémov na život obyčajných ľudí, lebo ako tvrdia všetci politici od socializmu po kapitalizmus, vždy im ide o obyčajného človeka. Takže, [...]

KDH bude spoluorganizovať Dúhový pochod v Bratislave.

23.01.2024

Viete si predstaviť Milana Majerského ako pobehuje v krátkych kožených nohaviciach na Dúhovom pochode organizovanom LGBTI skupinami a za ním sa v alegorickom voze vezie Anna Záborská spolu s vedením KDH, oblečení v dúhových šatách a kričia heslá na podporu manželstiev rovnakého pohlavia? Takto nejak to vyzeralo na štvrtkovej demonštrácii priaznivcov opozície, keď z [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

galileo

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 81129x
Priemerná čítanosť článkov: 3380x

Autor blogu

Kategórie