Založ si blog

Čierne dodávky smrti. Objavia sa aj na Slovensku?

Často si kladiem otázku koľko mŕtvych ešte treba, aby sa zastavili jatky na Ukrajine.

Nechcem tu rozoberať prečo vznikla táto vojna ani jej príčiny. Jednoduchý naratív zo západu znie, že za všetko môže Vladimír Adolfovič. Či k tejto vojne neprispel aj západ nechávam v tomto momente na posúdenie čitateľom, lebo na rozdiel od našich politikov verím v ich zdravý rozum a nemyslím si, že odklon od oficiálnej línie zdôrazňovanej v mainstreamových médiách spôsobuje iba prokremelská propaganda.

Táto vojna vyčerpáva nielen Rusko, ale aj štáty NATO, ktoré  budú bojovať do posledného Ukrajinca.

Túto taktiku použili aj v Afganistane, kde veliteľ  spojeneckých vojsk vyhlásil, že budú bojovať proti Talibanu do posledného Afganca. Holt história sa opakuje. Zatiaľ, čo západné štáty sypú do tohto mlynčeka na mäso iba zbrane a peniaze, Ukrajinci tam dodávajú živú silu. A tá im zjavne začína chýbať. 

Straty na oboch stranách frontu sú obrovské. Odhady hovoria o 300tis mŕtvych a zranených na ruskej strane a 200tis na ukrajinskej. Keďže útok prináša pre útočiacu stranu straty v pomerne 3:1 a dnes je útočníkom Ukrajina, začína jej dochádzať bojová sila.

Pri známej korupcii na Ukrajine, kde si môžete za peniaze kúpiť aj vyhnutie sa vojenskej službe, začína polícia spolu s armádou odchytávať bojaschopných mužov aj na ulici. Nedávno prebehol zásah aj na diskotéke, kde vtrhlo armádne komando a zobralo všetkých bojaschopných mužov. Naložili ich do čiernych dodávok a odviezli do odvodových stredísk.

Ukrajinci tieto dodávky nazývajú dodávky smrti. Vojna si niekedy vyžaduje robiť aj hnusné veci. A Ukrajina v tomto momente je v ťažkej situácii, keď je západom tlačená k rýchlemu víťazstvu nad Ruskom.

To ma privádza k jednej dôležitej úvahe – čo keď na Ukrajine dôjdu mladí muži? Budeme im pomáhať hľadať mužov vyhýbajúcich sa vojenskej službe na našom území? Objavia sa aj v našich mestách dodávky smrti?

Ukrajinská vlajka na Kryme a kto to zaplatí.

03.12.2023

Už aspoň 2 mesiace mala viať ukrajinská vlajka nad Krymom. Rusko malo byť porazené vojensky a ekonomicky vykrvácané. Ruské obyvateľstvo malo práve vyháňať Putina z Kremľa a novým vládcom sa mal stať ruský Havel Navaľnyj. A teraz realita. Takmer polovica ukrajinských vojakov, ktorí bojovali v prvej línii je mŕtva alebo zranená. Priemerný vek v [...]

Čaputovej Mazák ukázal čo sú progresívci zač

27.11.2023

Človeku rozum zostáva stáť keď vidí, ako sa progresívnym bábkam nechce po voľbách odísť z funkcií. Pani prezidentka nás presviedčala, že musela vykopnúť ministra vnútra Šimka, pretože keby to neurobila odišlo by 20 vysokých funkcionárov polície. Je však zrejmé, že Šimka odvolala preto, aby chránila čurillovcov, ktorí sa potrebovali dostať k spisom na [...]

Pôjdu Čaputová, Heger a Naď bojovať na Ukrajinu?

20.11.2023

CNN informuje, že Ukrajine dochádzajú ľudia ochotní dobrovoľne narukovať do armády. Deje sa to, čo sa dalo predpokladať už dávno. Straty na oboch stranách tohto vojenského konfliktu sú obrovské. Keďže naša propaganda informuje iba o stratách na ruskej strane, dlho to vyzeralo tak, že Rusko tieto straty nemôže dlhodobo znášať a Ukrajina ho s pomocou NATO [...]

munícia, 155

Európa zareagovala na budíček a darí sa jej zvyšovať dodávky munície pre Ukrajinu

10.12.2023 06:00

Dodávky zbraní a potrebnej munície od spojencov pre Ukrajinu čoraz viac ohrozujú rôzne prekážky. V Európe sa však už objavujú náznaky zlepšovania situácie.

Zvolenský zámok

Zlomený stožiar neďaleko Zvolenského zámku narobil problémy. Tisíce ľudí odpojil od elektriny

10.12.2023 06:00

Svedkovia opisovali, ako v skorých ranných hodinách, ešte po tme, videli z drôtov lietať iskry.

gaza

Vláda USA bez súhlasu Kongresu schválila predaj munície Izraelu. Využila kľučku v zákone

10.12.2023 05:39

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena schválila predaj 14 000 kusov tankovej munície Izraelu bez predchádzajúceho posúdenia Kongresu.

Osvetlený Nitriansky hrad, mReportér

Dominanta mesta v plnej paráde. Očarujúca krása Nitrianskeho hradu vo večerných hodinách

10.12.2023 05:00

Zábery na osvetlený hrad zachytil mReportér Andy Snijders.

galileo

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 63896x
Priemerná čítanosť článkov: 3363x

Autor blogu

Kategórie