Založ si blog

Pôjdu Čaputová, Heger a Naď bojovať na Ukrajinu?

CNN informuje, že Ukrajine dochádzajú ľudia ochotní dobrovoľne narukovať do armády.

Deje sa to, čo sa dalo predpokladať už dávno. Straty na oboch stranách tohto vojenského konfliktu  sú obrovské.  Keďže naša propaganda informuje iba o stratách na ruskej strane, dlho to vyzeralo tak, že  Rusko tieto straty nemôže dlhodobo znášať a Ukrajina ho s pomocou NATO ľahko porazí. Stačí, aby sme sa my, Európania, trošku uskromnili a začali dodávať zbrane vo veľkom množstve a kvalite.

Európania sa uskromnili a prijali sankcie proti Rusku, ktoré  ich poškodzujú oveľa viac ako Rusko. Dodávajú zbrane, platia ukrajinské dlhy, ale zdá sa, že to nestačí. Dlho očakávaná ukrajinská protiofenzíva sa rozplynula ako nadšenie z Matovičovej vlády. Veľmi neochotne aj naše mainstreamové médiá pripúšťajú, že Rusko asi nie je tesne pred vojenským a ekonomickým zrútením, ale je to skôr Ukrajina ktorej, slovami jej veliteľa Zálužného, dochádza nielen munícia, ale hlavne živá sila, ktorá by bola ochotná zomierať ako dobytok na bitúnku pre kus zeme a skorumpované vedenie štátu.

Ľudia si začínajú klásť otázky, čo mne dal tento štát, táto reprezentácia, aby som za ňu položil svoj mladý život. Všetci tí, ktorí tak chceli urobiť, už za 18 mesiacov vojny urobili a nájsť ďalších hrdinov nebude také jednoduché. Určite nie dobrovoľne. 

Nielen v Kyjeve, ale aj v ďalších ukrajinských mestách plynie život, ako keby ani skoro žiadna vojna nebola. Fungujú reštaurácie, nočné kluby, diskotéky… a potom povedzte mladým 20-ročným deťom, že musia ísť na front a nechať sa zabiť pre kus územia, na ktorom aj tak roky žili prevažne Rusi.

Musíte brániť Európu pred nájazdom divokých Rusov, nechajte sa zabíjať, lebo ste neplatili skorumpovaných odvodových úradníkov,  máte  tú smolu, že vaši rodiča nie sú dostatočne bohatí, aby vás naložili do tryskáčov a odleteli. Vojna trvá už dlho, zamrzla na východnej hranici a na 90% percentách územia je kľud a okrem leteckých poplachov si ľudia žijú svojím životom. 

Keďže sme teraz Ukrajine zastavili vojenskú pomoc, navrhujem, že by sme im mohli pomôcť inak. Namiesto zbierok šatstva a humanitárnej pomoci by sme im mohli poslať to čo najviac potrebujú, a to nejakú živú  silu. Na úvod by to mohol byť Naď. Veď ten už má aj nejaké vyznamenanie od Zelenského. Mohol by ukázať ako bojuje niekto, kto nebol ani na vojenskej prezenčnej službe, lebo mu ju tesne pred nástupom zrušili.

Ďalší adept, by mohol byť Heger. Trošku sa posr…l keď mal ísť na spolu s českým premiérom vlakom do Kyjeva, ale o to udatnejšie vystupoval keď už bolo jasné, že cesta vlakom nie je až tak nebezpečná a schoval sa za sukňu Ursuly van der Leyen a hrdinsky pricestoval s ňou. Ako predavač vodky by sa na fronte určite uplatnil.

Čaputovej v júni končí funkčné obdobie, tak by ako Johanka z Arku, mohla mávať ukrajinskou zástavou na fronte, keď už  si nechala ukrajinskou zástavou nasvietiť prezidentský palác. Ale ako informuje CNN, ženy sú v ukrajinskej armáde vystavené sexuálnym útokom. Tak potom neviem…

Ukrajinská vlajka na Kryme a kto to zaplatí.

03.12.2023

Už aspoň 2 mesiace mala viať ukrajinská vlajka nad Krymom. Rusko malo byť porazené vojensky a ekonomicky vykrvácané. Ruské obyvateľstvo malo práve vyháňať Putina z Kremľa a novým vládcom sa mal stať ruský Havel Navaľnyj. A teraz realita. Takmer polovica ukrajinských vojakov, ktorí bojovali v prvej línii je mŕtva alebo zranená. Priemerný vek v [...]

Čaputovej Mazák ukázal čo sú progresívci zač

27.11.2023

Človeku rozum zostáva stáť keď vidí, ako sa progresívnym bábkam nechce po voľbách odísť z funkcií. Pani prezidentka nás presviedčala, že musela vykopnúť ministra vnútra Šimka, pretože keby to neurobila odišlo by 20 vysokých funkcionárov polície. Je však zrejmé, že Šimka odvolala preto, aby chránila čurillovcov, ktorí sa potrebovali dostať k spisom na [...]

Čaputovej chlapci, vládne médiá a Matovičova partička

12.11.2023

Progresívne médiá a bratislavská kaviareň navodzujú dojem ako keby malo na Slovensku prísť ku koncu dejín. Každý bezvýznamný komentátor, herec a samozrejme predstavitelia politických mimovládok sa snažia zviesť na tejto vlne zla a antificizmu. Jedni vyzývajú k emigrácii zo Slovenska kvôli tomu, že Fico a spol. ukradnú štát. To v preklade znamená, že vplyv [...]

Anna Gin kolaciky1

List z Charkova: Hovoriť s deťmi o vojne?

09.12.2023 09:00

Nečakane som sa pohádala s kamarátkou kvôli otázke, ktorú som položila jej šesťročnému synovi: "Nikita, čo to tam máš? Tank?"

Michigan, streľba v škole, Ethan Crumbley

Tínedžer dostal doživotie, v Michigane zabil pred rokom štyroch spolužiakov

09.12.2023 08:47

Súd v piatok odsúdil na doživotie šestnásťročného chlapca, ktorý vlani zastrelil štyroch a zranil ďalších spolužiakov na škole v Michigane.

vojna na Ukrajine, Avdijivka

ONLINE: Fitch hodnotila rating Ukrajiny, očakáva vojnu po celý rok 2024. Rusi tlačia pri Avdijivke

09.12.2023 07:50

Fitch ponechala rating Ukrajiny vo vysoko špekulatívnom pásme. Vojna bude podľa nej pokračovať, vidí určitú výhodu Ukrajiny, ale mier je v nedohľadne.

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Hrabko: Do súboja Korčoka s Pellegrinim sa môže vkliniť len známa osobnosť

09.12.2023 07:43

Počet kandidátov na prezidenta zrejme bude podľa publicistu Hrabka viac, ale popri Korčokovi a Pellegrinim budú len do počtu.

galileo

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 63818x
Priemerná čítanosť článkov: 3359x

Autor blogu

Kategórie