Založ si blog

Starec Joe a jeho pudlík.

Čím ďalej tým viac a viac začína EÚ pripomínať Titanik.

Táto obrovská ekonomika sa v rukách nekompetentných euroúradníkov a impotentných politikov stále viac a viac prepadá do bezvýznamnosti a na svetových trhoch už hrá nie že druhé, ale asi siedme husle. Európu už nikto vo svete neberie vážne ani ako globálneho hráča.

Sme ako ten černoch Piatok, ktorý robil sluhu Robinsonovi. Len my robíme sluhu USA. Dokonca aj ten negramotný černoch mal viac hrdosti a rozumu ako naša progresívna Európa. Európa viac ako sluhu pripomína psíka, ktorý vzhliada k svojmu pánovi za veľkou mlákou. 

Štekáme keď nám pán prikáže (napr. proti Rusku, Číne…), nasledujeme pána keď sa rozhodne odísť (napr. po 20rokoch z Afganistanu), stiahneme chvost keď sa pán na nás prísne pozrie (zničenie plynovodu z Ruska Nordstream) a ešte sa pri tom priblblo usmievame ako Otik Rákosnik vo filme Vesničko má stredisková.

Kde sú politici typu de Gaulla, Kohla, Mitterranda a koniec koncov aj Thatcherovej, ktorí udávali trend vo svetovej politike. Dnes sú to všetko bezpohlavné bábky, ktoré drží na špagátiku veľký brat.

Bolo by pochopiteľné, že USA sú náš najbližší spojenec nakoľko vychádzame zo spoločných kultúrnych, spoločenských a duchovných hodnôt. Ale to čo robí EÚ vo vzťahu k USA nie je spojenectvo, ale podriadená a poslušná kurtizána, ktorá na požiadanie splní každé želanie svojho pána. 

Najlepšie túto podriadenosti ilustruje bizarný prípad spadnutej rakety na územie Poľska. 

Najskôr tvrdili, že je to ruská raketa a že je to útok Ruska na štát NATO.  Priblblá česká ministerka obrany už vyhlasovala vojnu Rusku a s ňou ešte zopár politických trpaslíkov ako Litva či Estónsko. Pomaly sadali na tanky v celej Európe, aby dobyli Moskvu. Európsky pudlík začal štekať. Až kým sa nezobudil starec Joe za veľkou mlákou a nepovedal, že raketa je ukrajinská a zblúdila na Poľské územie omylom.

A bolo vymaľované. 

Európsky pudlík sa stiahol do kúta a poslušne čaká kým mu pán dovolí zaštekať. Ruský medveď sa smeje až sa chytá za brucho a s ním aj ázijsky tiger. Len pudlík si stále myslí, že je veľký pes, ktorý vzbudzuje rešpekt.

Prečo Fico hlasuje v Bruseli ako poslušný prváčik?

25.02.2024

Prvým krok novej poľskej vlády, bolo vysporiadanie sa s TVP čo je Poľská verejnoprávna televízia. Polícia vtrhla do televízie násilím vyviedla pracovníkov televízie, prerušila vysielanie. Takéto niečo Európa nezažila už od čias totality na východe Európy. Sloboda médií, novinárov a právny štát – ten svätý grál Bruselu, pomocou ktorého sa [...]

Naozaj bolo za socializmu tak zle? Porovnanie 35 rokov kapitalizmu a socializmu.

06.02.2024

Tento rok bude 35 rokov od pádu socializmu a začiatku budovania demokracie na Slovensku. Čiže je to takmer rovnaký čas ako trvalo obdobie socializmu v Československu. Preto je vhodný čas na porovnanie týchto dvoch systémov na život obyčajných ľudí, lebo ako tvrdia všetci politici od socializmu po kapitalizmus, vždy im ide o obyčajného človeka. Takže, [...]

Armáda dôchodcov? Priemerný vek ukrajinských vojakov je 43 rokov.

05.02.2024

Predstava progresívnej Európy, že bude dodávať zbrane a Ukrajinci budú hrdinsky zomierať po tisícoch len aby porazili Putina má značné trhliny. Mladí kašlú na vojnu. Mladí chcú žiť a nie zomierať kvôli geopolitickým záujmom USA a Západu. Zoberme do úvahy údaj o priemernom veku ukrajinských vojakov: 43 rokov. To znamená, že pokiaľ tam bojuje časť [...]

Sniper / Ostreľovač /

Šéfka Tajnej služby USA je ochotná vypovedať v parlamente o útoku na Trumpa

18.07.2024 06:16

Poprední republikáni v Kongrese USA vyzvali v stredu Cheatleovú, aby v súvislosti s atentátom na Trumpa odstúpila.

Americký senátor J.D. Vance

Vance na zjazde republikánov sľúbil klásť USA na prvé miesto a kritizoval Čínu

18.07.2024 06:09

Americký senátor J.D. Vance v prejave na zjazde Republikánskej strany v Milwaukee sľuboval klásť na prvé miesto Američanov.

novestrbske

Tatry sa zmenia: Taraba prišiel s plánom, ako ich obnoviť. Riešením má byť parkovací dom aj lesná škôlka. Ochranár varuje pred ťažbou

18.07.2024 06:00

Taraba chce zastaviť ničenie lesov a národných parkov, ktoré podľa neho roky aplikovali „progresívni ekoochranári“.

Ukrajina, vojaci

Vzniká veliteľstvo NATO pre Ukrajinu. Zapojí sa Slovensko?

18.07.2024 06:00

NATO si odsúhlasilo vznik nového veliteľstva na podporu Kyjeva. Severoatlantická aliancia ho vytvára v nemeckom Wiesbadene a bude ho tvoriť okolo 700 ľudí.

galileo

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 85120x
Priemerná čítanosť článkov: 3547x

Autor blogu

Kategórie